Luga “Spēlēju, dancoju”

Autors: Rainis

Žanrs: traģēdija.

Apjoms: 5 cēlieni (194 lpp).

Auditorija: pieaugušie.

Lomu skaits: > 30. No tā vismaz 21 vīriešu loma, vismaz 10 sieviešu lomas. Caurviju lomas -1 sieviešu, vismaz 3 vīriešu. Pārējās – vairāk vai mazāk epizodiskas, daudzas no tām dažādos cēlienos var spēlēt vieni un tie paši aktieri.

Norises vietas: zemnieku istaba, sena kapsēta, kapu pagrabs, rijas priekša, rija, kaulu kambaris, kungu kapu nams, kāzu nama pagalms

Sižets: Vairācija par Orfeja un Eiridīkes tēmu, savijot to ar folkloras motīviem…

Luga tapusi: 1915.g.

Luga iestudēta: lugu iestudējis rež. Eduards Smiļģis Dailes teātrī (iest. atjaunots 1965. un 1977.g.). 2001.g. luga izrādīta Daugavgrīvas cietoksnī (festivālā “Homo novus”) , 2005.g. – kā deju lieluzvedums Ķīpsalas hallē (IX Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncerts) u.c.

Lugas teksts: http://www.letonika.lv/literatura/Reader.aspx?r=207&q=Rainis   vai arī http://gramatas.lndb.lv/periodika2-viewer/view/index-dev.html#issue:/g_001_0309065782|issueType:B ,  vai arī http://gramatas.lndb.lv/periodika2-viewer/view/index-dev.html#panel:pp|issue:/g_001_0304086654|article:DIVL626|issueType:B , kā arī http://www.korpuss.lv/klasika/Senie/Rainis/Speld/speldsat.htm

Mūzika vienam no lugas iestudējumiem: http://www.youtube.com/watch?v=dq4vKq4JGCU&feature=related (“Iļģi”)

Papildinformācija: variācija par lugu – Leldes Stumbres “Dancoju, spēlēju”

Šis ieraksts tika publicēts 20.gs.1.puse., 21 un vairāk, Brīvdabas iestudējumiem, Latviešu lugas, Traģēdijas, Ļoti liela apjoma lugas (>100 lpp) ar birkām , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Luga “Spēlēju, dancoju”

  1. Anonīms saka:

    Tas tipa uldis (galīgi cita tipa murmulis) bija vārdā Zemgus. Un morāle- tikai tam ir jēga, kas spējīgs ziedoties mīlestības vārdā. Un zeltene Lelde bija Latvijas brīvības simbols, tā lūk.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s