Luga “Tiritomba”

Luga, kurai ir vismaz divas lielas priekšrocības – tēmas aktualitāte, kā arī interesantā forma. Tas ir paņēmiens, ko izmantojuši daudzi lugu autori iepriekšējos gadsmitos, kuros personāži izsaka skaļi savas domas, ko it kā “nedzird” citi personāži.  Paradoksāli, ka šajā lugā(s) tas nebūt nemazina realitātes sajūtu, bet tieši otrādi – padara lugu vēl reālistiskāku un dzīvāku, turklāt tas ir viens no galvenajiem lugas komisma avotiem.

Autors: Lauris Gundars.

Žanrs: komēdija.

Apjoms: 32 lpp.

Auditorija: pieaugušie.

Lomu skaits: 4 (2 vīrieši, 2 sieviete).

Norises  laiks: mūsdienas (ņemot vērā lugas uzrakstīšanas laiku).

Norises vieta: bārs.

Sižets: Sieviete atnāk uz bāru uz satikšanos pēc iepazīšanās sludinājuma, taču notur par savu sarakstes partneri pavisam citu vīrieti … Turklāt viņa pati nemaz nav tā, kura sarakstījusies pēc sludinājuma, bet gan “izpalīdz” draudzenei.

Ja “Tiritomba” ir par iepazīšanos – par divu dažāda vecuma pāru satikšanos, par spīti aizspriedumiem, bailēm utt., tad “Tiritomba 2” stāsta par šiem pašiem pāriem, kas pēc neilga laika tomēr izšķīrušies un nu mēģina atrast ceļu atpakaļ…

Lugas uzrakstīšanas laiks: 2001.gads, “Tiritomba 2”- 2004.g.

Lugas iestudētās:  “Tiritomba” Teātrī TT  2001.g. (izrādīta dažādās vietās, tajā skaitā Rīgas klubā “Četri balti krekli”), “Tiritomba 2” Teātrī TT 2004.g.

Lugas teksts:http://www.laurisgundars.lv/upload/pdf/lv/Tiritomba_1.pdf   , “Tiritomba 2”  http://www.laurisgundars.lv/upload/pdf/lv/Tiritomba_2.pdf

Autora kontakti: http://www.laurisgundars.lv/lv/

Šis ieraksts tika publicēts 21.gs., Komēdijas (pilna apjoma), Latviešu lugas, No 2-4, Pilna apjoma lugas ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s