Luga “Okeānā kāds svilpj”

Neizlēmība, uzņēmības trūkums mainīt savu dzīvi, neizprotami absurdas bailes… No laimes. Par to jau savulaik savos darbos runājis A.Čehovs, gan vairāki citi… Šī luga ir vēl viena versija par šo tēmu.

Autors: Lauris Gundars.

Žanrs: drāma.

Apjoms: 29 lpp.

Auditorija: pieaugušie.

Lomu skaits: 3 (2 sievietes, 1 vīrietis).

Norises vieta: lidmašīna.

Norises laiks: mūsdienas.

Tēma: Bailes. Arī no laimes… Dzīvi dzīvojam tikai vienreiz, taču, vai pietiekami tās laikā uzdrošināmies darīt to, ko patiešām vēlamies?

Sižets: kāda sieviete (Karmena), jau gados, lido no Amerikas. Blakussēdētājs ir nedaudz jaunāks vīrietis, kurš ražo lietas, kas cilvēkiem liek justes drošāk. Sievietei lidmašīnā uzrodas sarunbiedrene, kas ir viņas sava veida dubultniece un sirdsapziņa. Atklājas, ka Karmena Amerikā nemaz nav bijusi, bet gan lidojusi tūlīt atpakaļ, jo baidījusies tur satikt savu jaunības mīlestību Kārli. Viņa vietā Karmena savulaik izvēlējās Miku, kuram ir daudz labu īpašību, taču…

Luga iestudēta: Valmieras teātrī un Teātrī TT 2000.g.

Lugas teksts: http://www.laurisgundars.lv/pdf/lv/okeans_latv.pdf

Lugas versijas: tulkojums angliski – http://www.laurisgundars.lv/pdf/Someone_is_whistling_from_the_ocean.pdf ; krieviski – http://www.laurisgundars.lv/pdf/Kto_to_svistit_v_okeane.pdf ; 2011.g. Valsts Kultūrkapitāla fonds piešķīris līdzekļus šīs lugas tulkošanai poļu valodā.

Autora kontakti: 01@laurisgundars.lv un 02@laurisgundars.lv

Šis ieraksts tika publicēts 21.gs., Drāmas (mūsdienu, pilna apjoma), Latviešu lugas, No 2-4, Pilna apjoma lugas, Vairāk sieviešu lomu ar birkām , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s