Lugas “Gans” apraksts

Autore: Lelde Stumbre

Apjoms: 18 lpp.

Žanrs: ironiska drāma

Auditorija: pieaugušie

Lomu skaits: 2 (1 vīrietis, 1 sieviete)

Norises vietas: pļavas mala

Tēma un sižets: Laimas Kotas (bij. Muktupāvelas) versija: “Sižets apmēram tāds – ir kāds gans, kurš gana kolchoza govis, tāds mazliet nolaidies cilvēciņš. Pie viņa pienāk kāda vietējā tenku vācele, kas par visiem visu zina, un abi sāk tā par šo un to sarunāties. Taču tad visu zinātāja izmet, sak, ko tu te muldi, vai pats vispār zini, kas patiesībā esi? Vai zini kādas asinis tevī plūst? Izrādās, gans ir bijušā vietējā barona vienīgais mantinieks un pēctecis, kuram pieder gandrīz visa zeme līdz pārnovada robežām. Kā beidzās luga, pati dramaturģe neatceras, bet gans pēkšņi pārmainījās gan – sāka veceni komandēt, izrīkot… Lūk, tas notiek ar cilvēkiem, ja viņiem rodas pašapziņa un piederība kādam sociumam. Lai arī drupās, muiža kā apkārtnes iedzīvotājus vienojošs elements, darbojas vēl joprojām.” (Citāts no http://www.delfi.lv/news/comment/comment/laima-muktupavela-dutka.d?id=12091057 )

Luga publicēta: grāmatā – lugu izlasē “Kronis”- 2000.g.

Autores kontaktinformācija: lai uzzinātu par lugas izmantošanas nosacījumiem, lūdzu sazinieties ar autori  – kontaktinformācija – https://stumbrelugas.wordpress.com/

Šis ieraksts tika publicēts dažādi sociālie slāņi, Drāmas (dažādas-viencēlieni), Latviešu lugas, No 2-4, Par lauku dzīvi, Reālisms, Viencēlieni ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s