Lugas “Svētais karš” apraksts

“Vai mēs pārdzimsim no jauna un atkārtosim savu dzīvi mūžīgi, vai tomēr mums katram dota tikai viena iespēja, lai iemācītos dzīvot mīlestībā, būt patiesiem un ticēt savām sirdīm? Viņi visi satikušies ne vienu reizi vien, un arī šoreiz tiem bija jāsatiekas, lai mācītos saprast vienam otru! Mīlestības sāpes mijas ar jaunām atklāsmēm, spilgtiem raksturiem, nāves bailēm, komiskām ainām.
Tā varēja būt gluži ikdienišķa diena nelielajā Imantas stacijā, taču kāds notikums to pilnībā pārvērta…”( citāts no Jaunā Miltu teātra izrādes apraksta tā mājaslapā- http://www.jmt.lv/svetaiskars.html)

Žanrs:  traģikomēdija

Auditorija: jauniešiem, pieaugušajiem

Lugas garums: 20 A4 lpp.

Iespējamais izrādes ilgums: ~ 1 stunda.

Kopējais lomu skaits: 10

Sieviešu lomas: 7 (caurviju lomas: 3 jaunas, 2 vecākas, mazāk svarīgas lomas: 2,  nenoteikta vecuma)

Vīriešu lomas:  3  (3 jaunieši, visas caurviju lomas). 

Mazākais nepieciešamais aktieru skaits: 10

 Darbības laiks: Mūsdienas

Darbības vieta: Stacijas uzgaidāmā telpa

Tēma:   cilvēku vēlēšanās būt saprastiem, mīlētiem un vajadzīgiem.

Kad luga uzrakstīta: 2005.-2006.gads.

Luga iestudēta: studijteātrī “Aka” 2008.gadā, Jaunajā Miltu teātrī 2009.gadā (foto sk. http://www.jmt.lv/svetaiskars.html ), Lizuma pagasta dramatiskajā kolektīvā „Daiva”, Improvizācijas teātrī-studijā LAIVA,  Bilskas pagasta Birzuļu tautas nama amatieru teātrī „Mēris” 2008.gadā, Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas teātra studijā «Spogulis” 2010.gadā,  Aizkraukles bērnu un jauniešu centra studijā  “Spogulis”, kā arī Mālpils amatierteātrī, 06.06.2009. Foto un raksts ir  šeit – http://www.aprinkis.lv/arhivs/415294/?archiveDateSelected=09.06.2009

Skatuves lasījums Maskavas teātrī “Praktika” 2007.gadā.

Apbalvojumi: Nacionālajā lugu konkursā bērnu un jaunatnes lugu konkurencē 2006.gadā (trešā godalga).

Studijteātra “Aka” iestudējumam par dalību Rīgas amatieru teātru festivālā “Rīga spēlē teātri 2008” VEF Kultūras pilī 2008.gadā ar  lugas „Svētais karš” iestudējumu.

2.vieta Aizkraukles rajona skolu teātru skatē 2008.gadā – Aizkraukles bērnu un jauniešu centra studijas “Spogulis” iestudētajai Dzintara Brieža izrādei “Svētais karš”.

Lugas autors: Dzintars Briedis, e-pasts: saulpalampe@gmail.com

Kur luga pieejama: grāmatā “Lugas 2006/I”, Nacionālā lugu konkursa 2008 diskā, kā arī internetā  http://www.ltn.lv/~buldozer/lugas.htm un http://www.ltn.lv/~buldozer/Svetais_Karsh.htm 

Video: lugas iestudējuma sākums http://www.youtube.com/watch?v=w9ekXGxYEfI  un video no kāda ģenerālmēģinājuma – http://www.youtube.com/watch?v=Qv6kZztbrMQ&feature=related

Foto no mēģinājuma- http://foto.inbox.lv/teatris_saulvedis/1-Sv-Kara-Meegis

Šis ieraksts tika publicēts 21.gs., 8-11, Dažādas, Godalgotās lugas, Latviešu lugas, No 5-10, Traģikomēdijas, Viencēlieni, Viencēlieni, Žetonu vakaram ar birkām , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s