Lugas “Mammu, es precos” apraksts

Par to, kādas vērtības ir dzīvē. Var labi dzīvot, bet varbūt dzīvot ir vienkāršī labi? Saskaņā ar cilvēciskumu, godīgi, nemeklējot izdevīgumu. Par to, ka cilvēka dzīvē ir izvēles, kad izvēlas cilvēks, lai arī pec tam var teikt: man tā gadījās. Arī par naudas pelnīšanas vergiem, kam cilvēcīgais attiecībās sāk zust, jo rodas parliecība, ka visu var nopirkt. Arī dzīvi, otru cilvēku. Viss situāciju komēdijas mērcē. Ieteicama teātriem ar jauniešu sastāvu.

Autors: Neretietis

Apjoms: 35 lappuses. Times New roman 14 uz A4 lapām. Izrādes ilgums apmēram 1,5 – 2 stundas

Žanrs: komēdija

Auditorija: dažādai auditorijai, bet ne ļoti maziem bērniem.

Lomu skaits: kopējais lugas personāžu skaits -7: 2 vīriešu, 5 sieviešu lomas (jaunietes 3 , 2 jauni puši, 2 sieviešu lomas ap 40-50 gadiem).

Tēma:  Jauniešu attiecības, attiecības ģimenē.

Sižets: Situācija ģimenē. Dēls, kurš dzīvo un strādā tālu no mājām, piezvana un pasaka, ka precēsies. Ir mātei zināma dēla mīļotā, kura arī tiek informēta par šo pārsteigumu. Tikai… Dēlam ir jau pavisam cita draudzene nevis tā, kuru labsirdīgā mamma un viņas draudzene, saukta otrā mamma, nedomājot ir uzaicinājušas. Parādas arī sen aizmirsta dēla bērnības draudzene. Tagad abām kundzēm, sadarbojoties ar pārsteigto dēlu, jādara viss, lai divas jaunās dāmas nesatiktos un nezinātu viena par otras uzturēšanos un statusu vienā namā. Vieni meli rada nākamos un skaidrības, kā no tā visa tikt ārā- arvien mazāk.

Dekorāciju, rekvizītu u.c. sarežģītības pakāpe: Viena darbības vieta ar vairākām durvīm, viesistbas iekārtojums. Trauki ēdienreizei.

Darbības vietas: Viena darbības vieta- privātmājas viesistaba

Norises laiks: mūsdienas, 21.gadsimts.

Stils/virziens: reālisms.

Teātra veids: uzvedumam teātrī ar skatuvi vai ko līdzīgu.

Luga uzrakstīta: 2014.gada 17.decembrī

Lugas iestudējumi: pagaidām nav.

Kā iegūt lugas tekstu: lugas tekstu var iegūt, uzakstot autoram uz info@neretietis.lv vai neretietis_drama@inbox.lv ; arī piezvanot pa telefonu 22085048. Svarīgi!  Nav zināms, vai šī kontaiktinformācija šobrīd darbojas, jo autors vairs nav starp mums kopš 13.02.2015. – info http://www.kroders.lv/highlight/806

Iestudēšanas nosacījumi: reizē ar lugu tiek izsūtīts autorlīguma paraugs, kurā visi autora nosacījumi pateikti.

Šis ieraksts tika publicēts 2-7, 2011-2017.g. Pašas jaunākās!, 21.gs., Attiecības starp jauniešiem, Attiecības ģimenē, Komēdijas, Komēdijas (pilna apjoma), Latviešu lugas, No 5-10, Pilna apjoma, Pilna apjoma lugas, Pārējās, Reālisms, Vairāk sieviešu lomu ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Lugas “Mammu, es precos” apraksts

  1. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

  2. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

  3. Sarmīte Kaufmane saka:

    vai var iegūt šo lugu

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s