Luga “Maija un Paija”

Autore: Anna Brigadere

Žanrs: pasaku luga

Apjoms: 7 tēlojumi (> 100 lpp)

Auditorija: bērni

Lomu skaits: > 40 (no tām vismaz 16 sieviešu un vismaz 8 vīriešu lomas, daudzas lomas epizodiskas)

Norises vietas: senlaiku pagalms, pie veļu akas, pie velēnu vecīša, debesu pļava, elles pagalms, raganu sils

Sižeta apraksts: “..pasaku lugā „Maija un Paija” (1921) ir daudz līdzības ar lugu „Sprīdītis”. Gan Sprīdītis, gan arī Maija dažādu iemeslu dēļ dodas pasaulē, abi ir bāreņi, un viņiem ir dusmīga, ļauna pamāte. Pasakas varoņi – čakla, labsirdīga Maija un izlutināta, ļauna Paija. Ar Laimas palīdzību Maijai izdodas slinko Vari pārvērst par staltu, skaistu, strādīgu puisi. Uzklausījusi Maijas lūgumu, Laima arī Paijai dod iespēju laboties.” (citāts no http://www.spridisi.lv/muzejs_4.html)

video: http://www.youtube.com/watch?v=keDNbb4zclI , Rīgas kinostudijas 1990.g. filma http://www.youtube.com/watch?v=VKeijqR9qno (6 video)

Luga uzrakstīta: 1921.g.

Luga iestudēta: pirmizrāde – 1922.g. Liepājas Jaunajā teātrī; Liepājas teātrī 2004.g., Valmieras Drāmas teātrī 2003.g., Nītaures vidusskolā 2009.g.(?), Rīgas 46. pirmsskolas izglītības iestādē; pēc lugas motīviem – Dirty deal teatro u.c.

Luga pieejama: http://www.pasakas.net/jaunumi/pirma-luga-maija-un-paija/ vai http://www.lasamkoks.lv/berni/lat/digitala_biblioteka/123-maija-un-paija un https://gramatas.lndb.lv/periodika2-viewer/view/index-dev.html#issue:/g_001_0309057058|issueType:B  (abas vecajā drukā) , kā arī  http://www.lasamkoks.lv/lat/digitala_biblioteka/101-maija-un-paija un https://gramatas.lndb.lv/periodika2-viewer/view/index-dev.html#issue:/g_001_0307085253|issueType:B , vai  http://www.lasamkoks.lv/lat/digitala_biblioteka/124-pasaku-lugas

Šis ieraksts tika publicēts > 20 lomas, 20.gs.1.puse., Latviešu lugas, Pasaku lugas, Pilna apjoma, Vairāk sieviešu lomu ar birkām , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.