Luga “Trīnes grēki”

Ne mazāk populāra komēdija kā “Skroderdienas Silmačos”, taču, ja Skroderdienās darbību ik pa brīdim stādina dziesmas, šī ir vairāk komisku situāciju piesātināta.  Intrigas, pārpratumi, pārģērbšanās, indēšanās, kā arī slēpšanās skapī…  Un kurš ar kuru tad beigu beigās apprecēsies?  Tāpat kā Skroderdienās, arī “Trīnes grēkos” sastopam saimniekus un kalpus, laimīgu un nelaimīgu mīlestību, un, protams, slepenu pīpēšanu!

Autors: Rūdolfs Blaumanis

Žanrs un apjoms: joki četros cēlienos (57  lpp)

Auditorija: pieaugušie

Lomu skaits: 17 ( 6 sieviešu, 11 vīriešu)

Norises laiks: 19.gs. beigas.

Norises vieta: Pirmais, otrais un ceturtais cēliens notiek Maz-Bērzos, trešais — Liel-Bērzos.

Sižets:  Mazbērzu saimnieka dēls Juris vēlas precēt kaimiņu Emīliju, taču vecāki ir pret to. Kalpone Trīne cenšas Emīliju apmelot, lai izjauktu šīs laulības, jo vaino Juri  savās neizdevušajās laulībās ar kalpu Brenci.  Tagad Brenča iecerētā ir kalpone Made. Vecāki tikmēr ieplāno Juri izprecināt turīgajai Rembēnietei, kas gan nav vairs nekāda jaunā.  Protestējot pret to, Juris sāk par savu līgavu saukt kalponi Madi. Jura māte, protams, arī ar to nav apmierināta, turklāt darbībā iesaistās arī pati Rembēniete…

Luga uzrakstīta: 1891.g.

Lugas teksts:  http://www.letonika.lv/literatura/Reader.aspx?r=234&q=Blaumanis vai krājumā http://gramataselektroniski.blog.com/2013/07/07/lugu-apkopojums-rudolfs-blaumanis/

Luga iestudēta: Gulbenes Tautas teātrī, Valles dramatiskajā kolektīvā un Liepājas Tautas teātrī 2010.g., kā arī daudz kur citur.

Šis ieraksts tika publicēts 11 - 20, 19.gs. beigas, Brīvdabas iestudējumiem, Komēdijas (pilna apjoma), Latviešu lugas, Līgovakaram, Pieaugušajiem, Pilna apjoma lugas ar birkām , , , , , , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s