Lugas “Tautiski un latviski Jāņu dienu sagaidot” apraksts

Humorīgs stāsts par Jāņu svinēšanu, veidots tā, lai noslēgumā organiski var iepīt gan dziedātāju, gan dejotāju uzstāšanos, lai veidotu vienotu priekšnesumu.

Vienmēr, kad gribam izdarīt pēc iespējas labāk, iznāk kā vienmēr- ar pārpratumiem, smieklīgām situācijām,  jokiem. Bieži vien tie tādi ir no malas vērotājiem) arī izrādes skatītājiem), bet ne iesaistītajiem.

Autors: Neretietis

Apjoms: 18 lpp. Times New Roman 14, 2 daļas, 5142vārdi, A4 formāta lapās. Ap  stundu  garai izrādei un starpbrīža tiesa.

Žanrs: Komiskas situācijas ar komiskiem tekstiem. Komēdija.

Auditorija: Visu vecumu ļaudis. Luga visai ģimenei. Varbūt ne ļoti maziem bērniem.

Lomu skaits: 1) Divdaļīgajā variantā -10 darbojošās personas. 6 vīrieši , 4 sievietes. Pirmajā daļā jeb 2012.gada īsajā variantā, kas spēlējams atsevišķi 6 (2 sievietes un 4 vīrieši, no kuriem viens var būt liels skolēns), bet otrajā nāk klāt vēl 2 vīri un divas sievas. .

3) 2014.gada maijā pārveidotajā īsajā variantā (nav savienojams ar otro daļu lielajam, divdaļīgajam – 6 (2 vīrieši un 4 sievietes, no kurām viena izskatās kā vidusskolas skolniece). Pirmās daļas darbinieki ,izņemot tēvu, maz iesaistīti otrajā daļā (visi- tikai beigās). Pirmajā daļā- 2012.gada variantā tēvs, māte, dēls, tēva vecāki, vēl viens vīrietis, otrajā daļā vēl- divi vīrieši un divas sievietes, kuras var tēlot māti un meitu. Īsajā 2014.gada variantā- tēvs, māte, meita vidusskolniece, tēva vecāki, sieviete.

Tēma:. Mīlestība, greizsirdība, attiecības, pārpratumi.

Sižets:  Jāņu dienas svinēšana Auziņu mājā. Ģimene katru gadu grib Līgi vakaru pavadīt kā neviens. Vienmēr misējas, bet šogad mēģinās –latviešu stilā. Gandrīz etnogrāfiski. Tas gan nenozīmē, ka visus iepriekšējos gadus bijušie misēkļi šogad ies secen.

Lugas varianti: Papildināta ar otro daļu uz 2012.gada Līgo dienu tapusī ludziņa. Pirmā daļa veidota tā, ka  aktieri var kādu daļu izrādes staigāt ar lugas eksemplāriem jeb pasākuma scenārijiem. Otrajā daļā gan tādas iespējas vairs nav. Tagad ne vairs pusstundai, bet mazliet  ilgākam laikam- apmēram stundai. Mainīts sākotnējais fināls.  Izplatīts tiks kopā. Lai iestudējot Jāņu pasākumam sākumā īso variantu, var vēlāk ar mazu darbu (mazām asinīm ) izveidot daudz maz cienījama apjoma izrādi stundas garumā.

Īsais variants 2014.gada pavasarī pārveidots tā, lai mainītos aktieru sieviešu un vīriešu proporcijas, tikai ar diviem vīriešiem tēva un vectēva lomās un četrām sievietēm.

Norises vieta(s): Pārtikušas ģimenes privātmājas istaba.

Norises laiks: mūsdienas.

Luga uzrakstīta: 2012. gadā.

Lugas iestudējumi: Neretas amatierteātris 2012. g., Sērenes amatierteātra kolektīvs 2012. gada Līgo vakarā –fragmentu, Dignājas amatierteātrī 2012.g.,  Vangažu kultūras nama kolektīvs 2013.g. un Latvijas Radio1 Radioteātris 2013.g., Daugmales, Birzgalē un Bērzaunes Sauleskalnā 2014.g.

Saziņai ar autoru: e-pasts: info@neretietis.lv vai  neretietis_drama@inbox.lv. Svarīgi! Nav zināms, vai šī kontaktinformācija šobrīd darbojas, jo autors vairs nav starp mums kopš 13.02.2015. – info http://www.kroders.lv/highlight/806

Video no izrādes: http://www.youtube.com/watch?v=3YoWFi4ge00&feature=context-cha , audio  šeit.

Šis ieraksts tika publicēts 2011-2018.g. Pašas jaunākās!, Attiecības starp laulātajiem, Attiecības starp paaudzēm, Attiecības ģimenē, Komēdijas (viencēlieni), Latviešu lugas, Libreti un lugas muzikālai izrādei, Līgovakaram, No 5-10, Par lauku dzīvi, Raidlugas, Reālisms, Viencēlieni ar birkām , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to Lugas “Tautiski un latviski Jāņu dienu sagaidot” apraksts

  1. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

  2. laima saka:

    loti veletos so ludzinu paspelet ligovakara ka tas butu iespejams

  3. Neretietis saka:

    Autors uz e-pastiem atbild -1-2 dienu laikā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s