Luga “Melnais/Resnais”

Autore: Madara Rutkēviča

Apjoms: 23 lpp.

Auditorija: pieaugušie

Žanrs: drāma

Lomu skaits: 2 (sievietes – māte un meita)

Norises laiks: tagadne (21.gs).

Norises vieta: dzīvoklis

Tēma: meli sev un citiem, dzīve ilūzijās un iedomās

Sižets: Mātes un meitas dialogs, kurā mijiedarbojas iedomātais ar realitāti – bērns, kura nemaz nav, tēva nāve, kas tomēr izrādās īsta, darbs teātrī, kas izrādās apkopējas amats, nevis aktirses…

Lugas godalgas: Luga uzvarēja Jauno dramaturgu lugu konkursā 2012.g.

Lugas teksts: http://www.kroders.lv/lasa/223

Atsauksmes par lugu: http://skribents007.1s.lv/112-madara-rutkevica-melnaisresnais-kas-tas-ir/ , kā arī J.Johansona viedoklis http://ltds.lv/lv 13.08.2012. un šī:

“Nav īsti saprotams lugas vēstījums. Šķiet, ka pati autore zina (iztēlojas) daudz vairāk, nekā viņa izstāsta. Ārišķīgie uzstādījumi izvirzās priekšplānā, nerēķinoties, ka skatītājs vispirms sagaida skaidri apjaušamus raksturus. Šī neskaidrība rada arī stāstījuma problēmas, kā arī motivāciju miglainību. Īpaši neizprotams mātes tēva gaidīšanas iemesls un vēlākā apskaidrība pēc viņa nejaušās nāves. Lugai piemīt fundamentālas loģikas problēmas – kādēļ galvenā varone dod mātei naudu, ja zina par viņas mentālajām problēmām? Kādēļ māte tiek atstāta viena, ja viņas psihe ir nestabila? Vietumis rodas sajūta, ka pašmērķīgi tiek paņemti šķietami iespaidīgi ingredienti, priekšstati par „ejošas lugas obligātām kvalitātēm” un samesti vienā katlā,  taču tiek aizmirsts tos sasaistīt vienotā iekšējā loģikā.” (Citēts no http://www.darbnicas.lv/darbnicas-verte-7/ )

Šis ieraksts tika publicēts Drāmas (dažādas-viencēlieni), Godalgotās lugas, Latviešu lugas, No 2-4, Vairāk sieviešu lomu, Viencēlieni ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s