Lugas “Bezbērnu tēvs jeb viena tante teica” apraksts

Tiek noklausīta saruna, kur divi vīri jau krietnā šmigā savā starpā runā par trešo, kurš pajoko, ka viņam taču bērni nevar būt, viņš var tikai sievai palīdzēt  pie to tapšanas. Tiek padota ziņa viņa sievai, ka vīram bērni nevar būt-  ar ko tad viņa sagrēkojusi?  Citām šāds „drošs” vīrietis šķiet pat interesants. Savukārt vēl citi vīri, uzzinājuši  drauga „nelaimi’, cenšas viņu morāli atbalstīt, cienāt ar šņabi, bet vaininieks nesaprot – kāpēc? Jā, paldies par ideju Guntaram Daukšam!

Autors:  Neretietis

Apjoms: 32 lpp.  (Times New Roman 14 uz A4 lpp u.tml.), 2 daļās, Izrādes ilgums apmēram  2 stundas (un vēl starpbrīdis).

.Žanrs: Situāciju komēdija.

Auditorija: Dažāda auditorija, bet ne ļoti maziem bērniem.

Lomu skaits: 7 personas:  4 sievietes, 3 vīrieši .Visas lomas apmēram vienāda apjoma. Centrālās – viens pāris. Vecums nav ierobežots (tad korekcijas tekstā, kas autora norādīts). bet ne ļoti atšķirīgi visam sastāvam. Nav lomu, kuras varētu apvienot viens tēlotājs.

Tēma: Situāciju komēdija ar vieglu ironiju par dzīvi spēlētpriekam.

Sižets:  Pavirši noklausīta saruna pārvēršas baumā, kura aktīvi izplatās un  sekas  ir gandrīz vienas ģimenes izjukšana, kurā , paši to nesaprotot, ļoti aktīvi ir baumas izplatītāji un radītāji.

Norises vieta(s): Sākuma daļa- pirmie trīs skati domāti proscēnijā vai speciāli iekārtotā skatuvē- darbība domāta uz ielas, bet tālākais- dzīvokļa istabā, kurai jārāda pārticību, bet ne bagātību. Krēsli, galds. Iekārtojumam jābūt ar divām durvīm. Vajag  lielu sienas spoguli, no sīkākiem rekvizītiem- elektriskā kafijas kanna, krūzītes, tasītes, divi čemodāni, filmiņu fotoaparāts „Zenīt” (jo vecāks, jo labāk), avīzes.

Norises laiks: Mūsdienas, šodiena. 21.gadsimta sākums.

Luga uzrakstīta: 2013.gadā.

Luga izrādīta:  2014.g.:  12.aprīlī  Vecpiebalgas novada Kaives amatierteātrī “Aka”; 26.aprīlī  Kuldīgas novada Snēpeles drāmas kolektīvā

Kā iegūt lugas tekstu: lugas tekstu iepazīšanas nolūkiem iespējams iegūt pa e-pastu. Par iestudēšanas noteikumiem jāvienojas individuāli katrā gadījumā atsevišķi. Autora e-pasts: info@neretietis.lv ; tel. numurs: 65176572 (Lattelecom ) un 22085048 (Bite). Iestudēšanas  iespējas – sazinoties ar autoru. Vislabāk – epastā. 1-2 dienu laikā noteikti saņemsiet atbildi. Iestudēšana – atbilstoši  autorlīgumam, ko nosūtīšu. Obligāts nosacījums – foto attēli (ja ir –video) no iestudējuma  pēc pirmizrādes, nesadarbošanās šī autora lugu sakarā ar AKKA-LAA.

Svarīgi! Nav zināms, vai šī kontaiktinformācija šobrīd darbojas, jo autors vairs nav starp mums kopš 13.02.2015. – info http://www.kroders.lv/highlight/806

Šis ieraksts tika publicēts 2011-2017.g. Pašas jaunākās!, Attiecības starp laulātajiem, Komēdijas (pilna apjoma), Latviešu lugas, Mīlestība, No 5-10, Pilna apjoma lugas, Reālisms ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Lugas “Bezbērnu tēvs jeb viena tante teica” apraksts

  1. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

  2. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s