Luga “Vara mani lielu dara”

Lugas darbība risinās laikā no Padomju savienības sabrukuma līdz mūsdienām un stāsta par kādu apbedīšanas pakalpojumu uzņēmumu, kura panākumi slēpjas ciešā sadarbībā ar valdību. Taču uzrodas kāds noslēpumains Misters X, kurš par pieklājīgu samaksu piedāvā neitralizēt apbedīšanas kantora lokomotīvi valdībā. Kutelīgā situācija apbedīšanas speciālistus nemulsina un, slēpjoties aiz nevainīgu, padzīvojušu ļaužu maskas, viņi nosargā gan savu ministru, gan neitralizē noslēpumaino cilvēku, kurš izrādās ir ambiciozs izmeklētājs ar plānu iekļūt vadošā amatā valsts sektorā. Taču ar to vēl viss nebeidzas: abiem vecīšiem ir tālejoši dzīves mērķi un Mistera X idejas iedvesmoti, viņi patiešām novāc savu balstu valdībā un varas aprindās ērti iekārtojas paši.

 Autors: Kārlis Anitens (facebook.com/karlisanitens)

Apjoms: viencēliens, 16 lappuses, 4427 vārdi

Žanrs: melnā komēdija / traģikomēdija

Auditorija: pieaugušie

Lomu skaits: 3 (2 vīrieši, 1 sieviete)

Norises vieta: apbedīšanas kantoris

Norises laiks: 1990. – 2009.

Luga uzrakstīta: 2009.gadā

Lugas iestudējumi: 2009. – 2013. teātra kluba „Austrumu robeža” repertuāra izrāde. Režisors Ivars Šterns. Titullomā Olga Dreģe.

Kā iegūt lugas tekstu: lugas teksts pieejams, sazinoties ar autoru karlisanitens@gmail.com . Iestudēšanas, tālākas izmantošanas, pārpublicēšanas vai jebkāda veida publiskas izrādīšanas nodomu gadījumā obligāti jāsazinās ar autoru un jāsaņem atļauja.  Jāņem vērā arī to, vai autors šobrīd ir AKKA/LAA pārstāvēto autoru sarakstā!

Lugas tulkojumi citās valodās: vācu valodā – „Die Macht macht mich gross” (lugas apraksts pieejams šeit); angļu valodā – „Power makes perfect” (lugas apraksts lasāms šeit); luga tulkota arī krievu valodā.

Izrādes video: http://www.youtube.com/watch?v=3aJd3S9Md6M

Šis ieraksts tika publicēts 21.gs., Latviešu lugas, No 2-4, Traģikomēdijas, Viencēlieni ar birkām , , , , , , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Luga “Vara mani lielu dara”

  1. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.