Lugas “Super-Duper-Bumer-Rangs” apraksts

Krājuma SADZĪVES STRAUJAJOS VIĻŅOS un autora 30. luga. Autors par lugu: “1982.g. vasarā kādu brīdi gudroju uzvest Georga Alchimoviča komēdiju BUMERANGS. Manuprāt, manuskriptam vajadzēja labojumus, vismaz uzveduma vajadzībām. Pirmo ainu saīsinot, radās citāda versija, lai to dēvētu par originālu. Georgs dzīvodams Čikagā, aktīvi piedalījās Latviešu Teātru Apvienības Ziemeļamerikā darbā. Savā brīvajā laikā viņš uzrakstījis veselu lēveni lugu. Laikam labākā no tām “Sarkandaugavieši”, atgādina Antona Čechova lugu stilu.  (..) Vairs neatminos, kas tika grozīts pa savam un kā”.

Autors: Arturs Rubenis (1927)

Žanrs: farss

Auditorija: pieaugušie

Apjoms: 44 lappuses.

Lomu skaits: 11 (5 vīrieši, 6 sievietes)

Norises laiks: mūsdienas Amerikā (ņemot vērā lugas uzrakstītšanas laiku).

Norises vietas: Skaldiņa kabinetā un guļamistabā.

Sižets:  absurda luga par pārtikas technologu Uldi, kuŗš iestājies Skaldiņa firmā izpārdot delikatesi “Bumerangs”. Beigās pats patentē savu “Sper-duper-bumer-rangu”, taisot to no jūras zālēm kardamona mērcē. Uldis apprecē Skaldiņa meitu Agnesi. Tikām Skaldiņam ir komplikācijas pašam ar savu sievu Beatriči. Tai pagadījies brūtgāns Persifāls. Agnesei piedzimst sesīši, bet firmu uzlaist gaisā atriebjoties grib izbijušais brūtgāns Zigfrīds. Terorista bumba uzsprāgst (ne uz skatuves) un Uldis liek policistam arestēt sievas bijušo un pats ar Agnesi aizlaižas baudīt dzīvi.

Luga uzrakstīta: 1982.g.

Lugas teksts: izlasāms, sazinoties ar lugas autoru, epasts – rbnsat@att.net – vai – rubenis-lugas@inbox.lv

           

 

 

 

Šis ieraksts tika publicēts 11 - 20, 20.gs.70.-80.gadi, Absurda lugas, Attiecības starp laulātajiem, Attiecības ģimenē, farsi, Latviešu lugas, Pilna apjoma lugas, Pārējās ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s