Lugas “Piebalgas alus putas jeb mīlas mokās ļaudis lokās..” apraksts

Mākslas un  mīlestības, kā arī  vienkārši cilvēciskas attiecības caur humora prizmu varētu būt notikušas jebkur. Šoreiz – Piebalgā. Katram latvietim reizi mūžā tur esot jābūt. Dzejniekam-obligāti! Viss iepīts mākslas un dzejas mērcē, jo kas gan labāk papildina mīlestību kā dzeja. Ja vēl tā ir dzīvā izpildījumā, tad pavisam – kam traki, kam labi un interesanti. Tēlotāju vecums nav ierobežots, jo visos gados  un vecumos mīl. Tapusi, domājot par  Jaunpiebalgas amatierteātri ‘Triksteri’.

Autors:  Neretietis

Apjoms: 29 lpp. Times New Roman 14, 2 daļas, 8850 vārdi ,A4 formāta lapās. Līdz divu stundu izrādei un starpbrīža tiesa.

Žanrs: Mēģināts veidot komiskas situācijas ar komiskiem tekstiem. Autora variantā- dzejisks pastāsts divās daļās. Varētu teikt-komēdija.

Auditorija: Visu vecumu ļaudis. Luga visai ģimenei. Varbūt ne ļoti maziem bērniem.

Lomu skaits: 10 darbojošās personas. 5 vīrieši ,5 sievietes. Viena vīriešu loma epizodiska, tikai otrajā daļā. Vecums- galvenajām personām(3 dāmām) jāizskatās vienaudžiem.50 vai 25,35 gadu vienaudži-tas nav tik svarīgi.

Tēma:. Mīlestība, greizsirdība, attiecības, arī māksla…

Sižets: Norises vietējā mākslinieka – dzejnieka nelielajā (sieva un vīrs) ģimenē, kurās iejaucas gan Piebalgas alusdarītavas pārstāvis, otrs dzejisks mākslinieks no Sēlijas puses, kā arī kaimiņi un paziņas, kuri vienmēr gatavi palīdzēt, sakārtot savu  un  otra dzīvi. Darbība noris divās dienās . Jā, atskan 4-5 vārdi  līvu valodā, kuru izrunu šodien gan noskaidrot nav problēmu.

Norises vieta(s): Vienas lauku privātmājas pagalms, kuram otrajā daļā būtu nepieciešams  Piebalgas alus izplatītāja atbalsts: kāds reklāmas plakāts, labi būtu-saulessargs ,viens vai divi, ar Piebalgas alus emblēmām. Visu izrādi – āra galds un soli, otrajā daļā vēl kādi 2-3, vairāk.

Norises laiks: mūsdienas.

Luga uzrakstīta: 2012. gadā.

Kā iegūt lugas tekstu: Autora e-pasts: info@neretietis.lv. Svarīgi! Nav zināms, vai šī kontaiktinformācija šobrīd darbojas, jo autors vairs nav starp mums kopš 13.02.2015. – info http://www.kroders.lv/highlight/806

Šis ieraksts tika publicēts 2011-2017.g. Pašas jaunākās!, Attiecības starp laulātajiem, Komēdijas (pilna apjoma), Latviešu lugas, Līgovakaram, Morāles problēmas, Mīlestība, No 5-10, Par lauku dzīvi, Pilna apjoma lugas, Reālisms ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Lugas “Piebalgas alus putas jeb mīlas mokās ļaudis lokās..” apraksts

  1. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

  2. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s