Kā pārdot savas lugas?

Sākšu ar to, ka tas, par ko rakstīšu tālāk, ir tikai viens no veidiem. Tā kā man ir pieredze tieši ar to, tad dalīšos iespaidos.

Kādi ir priekšnosasacījumi:

–          Jums jābūt kādai gatavai lugai. Es seivoju PDFā, bet droši vien var arī wordā.

–          Visas autortiesības uz lugu pieder Jums. Ja vēl kādam, tad jāvienojas, lai nesagādātu sev liekas nepatikšanas.

–          Konts www.paypal.com . Ja vēl tas nav izdarīts, jāizveido. Bet var izmantot arī kāda tuvinieka jau esošo kontu.

–          Jāzina angļu valoda, vismaz tādā līmenī, lai saprastu tekstu angliski.

Ja ar priekšnosacījumiem viss kārtībā, kas jādara tālāk?

  1. Ar to pašu epasta adresi, ar kuru esat reģistrējušies paypalā, iereģistrēties www.sellfy.com (es te nereklamēju šo saitu, neviens neko man par to nemaksā. Ja ziniet ko labāku, iesakiet!).
  2. Ielādējiet tur savas lugas, pievienojot katrai no tām aprakstu un precīzu nosaukumu. Izvēlaties summu, kādu vēlaties prasīt par tās lejuplādi. Protams, saprāta robežās – cik cilvēks gatavas maksāt tikai, lai to izlasītu… Aprakstā un/vai lugas teksta failā neaizmirstiest norādīt, vai Jums pietiek ar samaksu par lejuplādi vai arī vēlaties autoratlīdzību arī tās iestudēšanas, publicēšanas vai citas izmantošanas gadījumā.
  3. Katrai lugas sellfy lapā parādīsies saite, ko variet atsūtīt uz tekstiteatrim.wordpress.com. Ielikšu, ja to atsūtīsiet kopā ar savas lugas aprakstu (paraugs te apraksti_jaunakie). Jo šaubos, vai sellfy daudzi meklēs lugas, savukārt tekstiteatrim gan to dara vismaz vairāki desmiti ļaužu dienā. Tātad daudz lielākā iespēja, ka Jūsu lugu kāds pamanīs un vēlēsies izlasīt. Variet paralēli šīs saites likt arī savā mājaslapā, ja Jums tāda ir, un vispār visur kur, lai lugas popularizētu.
  4. Tiem, kam lugu ir daudz. Apvienojiet tos krājumos: t.i. vairākas vienā failā, un piedāvājiet katru no tiem par lielāku maksu, taču mazāku nekā tad, ja cilvēks lejuplādē katru no lugam atsevišķi. Piemēram – 6 komēdijas pa 5 EUR, 6 skeči, 12 lugas bērniem utt.  Pie katra apraksta lugai (tekstiteatrim lapā vai citur), kas ir krājumā, jāpievieno sellfy saite arī uz šo krājumu, lai tādējādi tie, kas vēlas pirms iestudēšanas veikt izvēli, iepazīstoties ar vairākām lugām, gūtu iespēju iegadāties tās visas reizē, un kopumā lētāk (piemēram, 5 lugas par 4 cenu)).

Priekšrocības un mīnusi:

–          Sellfy lapā  (pie orders) redzēsiet epasta adreses visiem tiem, kas lejuplādējuši jūsu lugas, tā kā kontaktēšanās iespēja ir.

–          Lugu sūtīšanas process automatizēts, kas īpaši svarīgi, ja pie epasta neesat regulāri vai arī Jums ir daudz lugu un tās ir diezgan pieprasītas.

–          Interesents lugu saņem dažu sekunžu laikā- pārskaita  paypalā un uzreiz parādās fails lejuplādei. Viņam nav jāraksta e-vēstule un nav jāgaida Jūsu atbilde epastā.

–          Mīnuss varētu būt tas, ka ne jau visiem ir Mastercard, Visa kartes un paypal konti. Taču  tāpēc svarīgi lai kaut kur (zem lugas apraksta vai citur redzamā vietā) parādītos Jūsu kontaktinformācija, tādēļ tie, kas, piemēram, 1 eiro dēļ nevēlēsies iet uz banku pēc jauna veida kartes, vai skolēni ar Jums varēs sazināties.

Visbeidzot – ja neiepatīkas, lugas jebkurā mirklī var izņemt no šāda veida apgrozības.  Un nekādus “zelta kalnus” arī negaidiet, īpaši, ja lugas rakstiet latviski.

Protams, pārdot šādi var arī jebkādus citus elektroniskos produktus. Bet par to nerakstīšu, tas nav mans lauciņš. Par nodokļu maksāšanu no gūtajiem ienākumiem jautājiet VIDam.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Kā pārdot savas lugas?

  1. Atpakaļ ziņojums: Tekstuālu un muzikālu darbu lejuplādes internetā | Lugas/scenāriji

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s