Lugas “Šmiga brauc uz ārzemēm” apraksts

Autors par lugu: 2014.gada rudenī darbojos pie vairākām it kā tūlīt, tūlīt pabeidzamām lugām. Uz Neretu Jēkabpils Tautas teātris bija atvedis A.Bankas “Meitiņu”. ‘Loti labs iestudējums, kura vienā lomā bija neretiešiem mīļš aktieris un režisors Pēteris Draņevičs. Pēc izrādes no Pētera dzirdēju vajadzību pēc lugas vienam kungam un astoņām dāmām. Tā ka līdzīgi vaicājumi skanējuši no vairākiem teātriem, ļoti īsā laikā no 16.novembra līdz 20.novembrim tapa šī ludziņa. Pateicoties P.Draņeviča vaicājumam.

Autors: Neretietis

Apjoms: 24 lapas A4 Times New Roman 14 fontā, spēles laikam ap pusotru stundu, varbūt mazāk.

Žanrs: kriminālkomēdija

Auditorija: visiem, izņemot zīdaiņus.

Lomu skaits: 2 vīriešu un 8 sieviešu lomas, viena no vīriešu lomām nepieciešamības gadījumā pārveidojama par sieviešu lomu. Vecums tēlotājiem nav ierobežots, bet vēlams- vidēja vecuma aktieriem.

Tēma: Cilvēks-cilvēks (dažādi sociālie slāņi).

Piemērotība specifiskam pasākumam: der žetonu vakariem, līgo vakariem, vienkārši – visur.

Sižets: Ciema daudz nestrādājošs iedzīvotājs Šmiga sadomājis braukt uz ārzemēm. Braukt taisās ne jau strādāt, bet kā bēglis. Tikai vēl jāizdomā, no kā bēgt? Kas Latvijā ir tik briesmīgs, lai ārzemēs Šmigu uzņemtu kā bēgli? Ja briesmu nav, tās jārada pašam.

Darbības vieta: pilsētiņas parks.

Dekorāciju, rekvizītu u.c. sarežģītības pakāpe: mūsdienu pilsētiņas parka videi –koki vai to stumbri, kur pielikti plakāti, pāris parka soliņi, pieminekļa postaments, ātri uzslienama telts. Tie ir nepieciešamie, jo vai nu tiek izmantoti vai pieminēti lugā. Lugas veiksmīgai norisei nepieciešama skatuve ar priekškaru.

Darbības vietas: viena darbības vieta- mazpilsētiņas parks.

Norises laiks: mūsdienas, vasaras vidus.

Stils/virziens: reālisms.

Luga uzrakstīta: 2014.gada 20. novembrī

Kā iegūt lugas tekstu: lugas tekstu var iegūt rakstot autoram uz e-pastu: info@neretietis.lv Tel.22085048. Nav zināms, vai šī kontaiktinformācija šobrīd darbojas, jo autors vairs nav starp mums kopš 13.02.2015. – info http://www.kroders.lv/highlight/806

Iestudēšanas nosacījumi: iestudēšanas atļaujas dod pats autors, noslēdzot līgumu, kura paraugu izsūta kopā ar lugu. Autors autortiesību aģentūru pakalpojumus neizmanto, pats kārto atļaujas iestudēšanai.

 

Šis ieraksts tika publicēts 2011-2018.g. Pašas jaunākās!, 21.gs., 8-11, dažādi sociālie slāņi, Komēdijas (pilna apjoma), Komēdijas (viencēlieni), Latviešu lugas, Līgovakaram, Pilna apjoma, Pilna apjoma lugas, Pārējās, Reālisms, Vairāk sieviešu lomu, Viencēlieni, Viencēlieni, Žetonu vakaram ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Lugas “Šmiga brauc uz ārzemēm” apraksts

  1. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s