Luga “Ceļojums no Liepājas uz Embūti”

Gandrīz monoluga. Dzīves vētru rūdīta sieviete, kas māk tikt galā ar problēmu kalniem, dodas negaidītā darba braucienā uz Embūti. Viņa nepalaidīs garām iespējams sava mūža lielāko iespēju.

 Autors: Rodžers De Kūrs.

 Apjoms:  25 lpp. 2 daļas. Pilna apjoma versija –  47 lpp. 2 cēlieni.

 Žanrs: komēdija.

Auditorija: pieaugušie.

Lomu skaits: 1 sievietes loma + vismaz 1 sievietes un vismaz 1 vīrieša balss. Vai arī 1 siev., 3 vīr. + vairākas balsis.

Tēma: nauda, attiecības, ceļojumi.

Piemērotība specifiskam pasākumam: derīgs auto šovam vai IT izstādei.

Sižets: Inesei ir interesants ģimenes bizness. Viņa ar vīru Jāni piegādā ārzemēs mirušu tautiešu bērēm zemi no to dzimtajām mājām. Vīra alkoholiskās intoksikācijas dēļ Inesei pašai jādodas darba braucienā uz Embūti, kāda tikko miruša Kanādas latvieša tēva mājām. Brauciena laikā no telefona sarunām uzzinām gan par Ineses sapni – salu Grieķijā, gan problēmām -strīdu ar pašas mīļāko, pārtvertu zvanu no vīra mīļākās, dēla Ērika arestu par cigarešu kontrabandu, meitas Zanes apzagto dzīvokli. Piedevām bandīti grib pārņemt Ineses un viņas vīra kustamos un nekustamos īpašumus un uzņēmumus, jo Jānis ir parakstījis līgumu par kādu darījumu ar ekskavatoriem, kuru viņam nemaz nav, un šie blēži sagādājuši šķīrējtiesas lēmumu par līguma nepildīšanu. Brīdi, kad Inesei liekas, ka viņu nupat panāks tiesu izpildītāji, viņas auto uzsprāgst riepa. Tomēr Inese izmantojot telefonu, atrod sabiedrotos, kas palīdz tikt galā ar problēmām, izglābt no nepatikšanām savus tuvākos un sabiedrotos, kā arī realizēt pārdrošu plānu, kura rezultātā visi sliktie tiek arestēti, bet viņa pati izmanto tikai vienreiz dzīvē doto iespēju piepildīt savu sapni un doties uz savu salu Grieķijā.

Dekorāciju, rekvizītu u.c. sarežģītības pakāpe: prasa vidējas sarežģītības scenogrāfijas elementus – auto ar vismaz vienu riepu, kurai ātri nolaižams gaiss, dūmu iekārtu, lāpstu, velosipēdu…

Darbības vietas: automašīna ceļā, dažādas vietas netālu no automašīnas.

Norises laiks: mūsdienas.

Stils/virziens: reālistiskais humors un satīra.

 Lugas piemērotība specifiskiem spēlēšanas apstākļiem: der izrādēm brīvā dabā, autošovā, IT prezentācijā u.c. Der iestudēšanai radioteātrī.

Luga uzrakstīta: 2014.gadā.

Lugas saņemtie apbalvojumi/godalgas: izvirzīta  2. praktiskās teātra tekstu izstrādes darbnīcu lugu konkursa “36 stundas” finālam 2014.g., bet tā kā autors neatradās Latvijā, tās vietā tika „izķidāts” cita autora teksts.

 Kā iegūt lugas tekstu un autora kontakti:   http://www.rogerdecour.com/rakstnieciba/

Facebook profils – https://www.facebook.com/rodzersdekurs/

Iestudēšanas nosacījumi: atļauja jāpieprasa caur e-pastu. Autors nav saistīts ar AKKA/LAA.

 

 

 

 

 

Šis ieraksts tika publicēts 2011-2018.g. Pašas jaunākās!, 21.gs., Brīvdabas iestudējumiem, Citi, Godalgotās lugas, Komēdijas (pilna apjoma), Komēdijas (viencēlieni), Latviešu lugas, No 2-4, No 5-10, Pilna apjoma lugas, Pārējās, Raidlugas, Reālisms, Vairāk sieviešu lomu, Viencēlieni ar birkām , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.