Par dramaturģi Madaru Rutkēviču

Šajā lapā atrodama saite uz dramaturģes lugu “Melnais/Resnais“, kas 2012.g. publicēta vietnē kroders.lv (turpat arī intervija ar autori) un rakstīta dalībai radošajā darbnīcā “Women Playwrights around Baltic Sea” (“Dramaturģes pie Baltijas jūras“).  Lugas tulkojums krievu valodā lasāms šeit. Skribenta007  viedoklis par lugu – šeit. Janusa Johansona viedoklis par lugu: “saista ar dzīvu valodu, aizraujošu, intriģējošu un negaidīti dzīvu mātes/meitas attiecību izvērsumu. Brīnišķīgas lomas divām psiholoģiskā teātra aktrisēm. Šaubas – cik būs skatītāju, kas nāks uz divu cilvēku lugu.”(Publicēts http://www.ltds.lv 2012.g.13.augustā). Cits vērtējums arī “Darbnīcas” mājaslapā. Ar šo lugu M.Rutkēviča kļūst par vienu no 3 autoriem, kas Latvijas Teātra darbinieku savienības un Latvijas Dramaturgu ģildes  rīkotajā Jauno dramaturgu lugu konkurā guva iespēju piedalīties Baltijas Jaunās dramaturģijas darbnīcā oriģināldramaturģijas festivāla laikā 2012. gada septembrī Tartu, Igaunijā.

Dzimusi 03.10.1988. Cēsīs. Studējusi Teātra, kino un TV dramaturģiju Latvijas Kultūras Akadēmijā. Darbojusies arī kā teātra un kino aktrise, kā arī kā literāte.  Dramaturģijas studiju laikā  uzrakstījusi īsmetrāžas kino scenāriju „Polka, polka”, kas ticis realizēts īsmetrāžas filmā.

“Madara vislielāko paldies saka tētim un mammai, un savam dramaturģijas skolotājam Laurim Gundaram “par to, ka viņš norāva dažu labu apsēju man no acīm – un bez tiem tad es arī savā dzīvē cenšos virzīties…””(Citēts no lv.hc.lv )

2010.g. veidojusi dramaturģiju izrādei  “Mana… Latvija?!” (režisors Juris Jonelis, dalība jauno režisoru teātra festivālā “Patriarha rudens”). Kāda skatītāja atsauksme šeit. Ekspertu viedoklis – arī lapā teritorija.lv

2010.g. teksts kopā ar dvīņumāsu Agnesi Rutkēviču un Jāni Vugulu  izrādei “Control. Out of Control jeb 12(3D)ebils” (radošā apvienība umka.lv, Dirty Deal Teatro,).

2012.gadā Maskavas Meierholda centrā norisinājās mūsdienu aizrobežu dramaturģijas festivāls “Teātra tilts”, kurā savu lugu prezentēja arī Madara Rutkēviča. Šajā pašā gadā ar savu lugu piedalījās arī literārajos lasījumos Valmieras integrētajā bibliotēkā.

2013.gadā piedalījās Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītajā projektā „Literārais maratons: iepazīsimies – jaunie  dramaturģijas autori jauniešiem”  Madonā kopā ar māsu Agnesi Rutkēviču: “Autores ir kolorītas, spilgtas, interesantas, izteiksmīgas mākslinieces, kas lieliski papildina viena otru, kurām laiks ir vērtība, bet ne rāmis radošam cilvēkam.

2013.g. kopā ar māsu piedalījās pasākumā “Velomūzika”.

Sacentās par vietu finālā jaunās dramaturģijas lasījumos “10 minūtes slavas” 2013.g. vēl ar 3 autoriem (finālā iekļuva Māris Krūze). Notikušā pasākuma apskats – šeit.

2014.g. kā dramaturģe piedalās festivālā „Telpa – Daugavpils 2014”.

07.08.2012. intervija ar Agnesi un Madaru Rutkēvičām radio NABA raisījumā “Remarka”. Intervija 2015.g. – prozas lasījumu sarunas.

Mikroblogošanas vietnē Twitter.com atrodama kā @M_Rutkevica, profils dgramata.lv

*Šis raksts sastāv no tīmeklī pieejamās informācijas un nav vispatverošs pētījums par dramaturģi. Būs arī par citiem.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Par dramaturģi Madaru Rutkēviču

  1. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

  2. Atpakaļ ziņojums: Par dramaturģi Agnesi Rutkēviču | Lugas/scenāriji

  3. Atpakaļ ziņojums: Luga “Melnais/Resnais” | Lugas/scenāriji

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s