Par dramaturģi Justīni Kļavu

Šajā mājaslpā norādītas saites uz 2 Justīnes Kļavas lugām, kas publicētas vietnē”Kroders.lv” – “Gerač, mans brāli!” (viena no divām lugām, kas tik izvēlēta skatuves lasījumam darbnīcā “36 stundas” 2013.g.) un “Dāmas” (luga uzvarēja lugu ideju konkursa “10 minūtes slavas” Rīgas posmā 2014.g.).

J.Kļava dzimusi 1990.gada 28.septembrī. Rīgā, mācījusies Rīgas 64. vidusskolā, Rīgas Kristīgajā vidusskolā un Rīgas 9. Vakara maiņu vidusskolā. Rakstīšanas prasmi apguvusi arī Rakstnieku savienības organizētajā Literārajā akadēmijā (prozu). Studējusi Latvijas Kultūras akadēmijā, Teātra, kino un TV dramaturģiju, vienā kursā ar Matīsu Gricmani u.c. Pirmais viņas publikācija ir žurnālā “Karogs” (dzeja) 2008.g. 2009.g. publicēta viņas grāmata “Zeķe”.

2012.g. piedalās lugu ideju konkursā “10 minūtes slavas”. Lindas Kuzņecovas atsauksme par uzstāšanos “Kā pirmā uzstājās Justīne, kas lasīja universitātē uzdotā viņas kursa darba interpretāciju savā skatījumā par specifiska rakstura pusmūža sievieti Anitu un viņas vienaldzīgā dēla draudzeni. Uztraukums un diskomforts iesnu dēļ neļāva Justīnei pilnībā atbrīvoties un uzrunāt skatītājus, tāpēc atstātais iespaids bija diezgan blāvs.” (Citēts no http://www.e-avize.lv/aktualitates/10-minutes-slavas/ ). Video no pasākuma – https://www.youtube.com/watch?v=5Ya1VbkbPQY&feature=related

2012.g. bija viena no dramaturgiem, kas piedalījās “Dramaturgu cīņās“.

2013.g. piedalās lugu ideju konkursā”10 minūtes slavas”, iekļūstot finālā kopā ar vēl 5 dramaturgiem. “Darba nosaukums ir „Lopi”, un tas ir stāsts par veiksminieku kulta apsēstu vecāku meitu narkomāni Anastasiju, kura vecākiem un mīļotajam puisim cenšas pierādīt, ka ģimene un mīlestība ir svarīgākās lietas dzīvē.” (Citēts no http://riga2014.org/lat/news/6306-jaunas-dramaturgijas-lasijumu-cikla-10-minutes-slavas-finals ).

2013.g. 1. -5. novembrim piedalījās ar ASV vēstniecības, Latvijas Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstu biedrības Darbnīcas rīkotajās  dramaturģijas meistarklasēs. J.Kļavas raksts par to šeit.

2013.g. kopā ar citiem dramaturgiem piedalījās festivālā  „Telpa Daugavpils” . Informācija arī šeit – http://www.telpadaugavpils.lv/2013/ .

2013.g. piedalās pasākumā “Teksts par tēmu”  jeb režisoru tēmas dramaturgu izpildījumā.

2014.g. piedalās dramaturgu meistardarbnīcā “Bērni ar stāstiem” (kopā ar vēl 4 dramaturgiem).

2014.g. dramaturģijas konsultante Mārča Lāča iestudējumam “Medījums” Dirty Deal teatro.

2014..g. kopā ar dramaturgu Lauri Gundaru piedalījās Eiropas dramaturgu saietā “Interplay” Austrijas pilsētā Brēgencā. J.Kļavas raksts par pasākumu “Darbnīcas” mājaslapā.

2014.g. ir dramaturģe izrādes skicei par izslēgšanu sabiedrībā projekta „Atkritumu teātris” ietvaros. Bija viena no dramaturgiem seriālam „Eņģeļu iela 9. Pelnrušķītes mantojums”, 5.sezonai.

2014.g. viena no uzvarētājām īsfilmu scenāriju konkursā “Starmetis” ar romantisku komēdiju “Gandrīz ideāli”.

Izrādes bērniem “Mākoņu” (2014) dramaturģisko materiālu veidoja Justīne Kļava, kopā ar Matīsu Gricmani. Izrāde tapusi kā nevalstiskā teātra „Dirty Deal Teatro” un biedrības „Ascendum” bērnu kultūras projekta „Garā pupa” iniciatīva.

2014.g. J.Kļavas “Visas viņas grāmatas” (pēc Bernharda Šlinka romāna “Priekšlasītājs”) Dailes teātrī -Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvas „Kilograms kultūras” ieguvēja. Izrāde izvirzīta “Spēlmaņu nakts 2015” nominācijai Gada mazās formas izrāde.

Sadarbībā ar “Dirty Deal Teatro”notika tekstu lasījumu cikls “Kara piezīmes”, kurā deviņu mēnešu garumā dažādi dramaturgi un režisori sekoja notikumiem pasaules politiskajā teātrī un transformēja tos jaunos dramaturģiskos tekstos. Lasījumu ciklā 2015.g. iestudēts J.Kļavas “Edgars dodas karā

2015.gadā – izrādes „Avotu ielas” dramaturgu pulks bija ļoti daudzveidīgs – visjaunāko paaudzi pārstāvēja Justīne Kļava.

2015.g. nogalē J.Kļava ir iestudējuma “Koncerts, kura nebija” (Dailes teātrī) dramaturģe. Pēc tam, 2016.g.,  iestudēta jau minētā “Dāmas” (Teātris TT),  dramatizējumi “Granātu krāsas aproce” (Dailes teātris) un “Šinelis” (Daugavpils teātris). Darbojas kā tehniskā dramaturģe lugu tekstu izstrādes darbnīcā “36 stundas”. Kļava ir arī lugu ideju konkursa “10 minūtes slavas” 2.kārtas lasījumu ekspertu komisijā.

2016.g. dramatizējuma autore “Toma Sojera piedzīvojumiem” Dailes teātrī.

2016.g. gada „Spēlmaņu nakts” ceremonijā Justīne Kļava saņēma balvu kategorijā „Gada sasniegums oriģināldramaturģijā” (par “Dāmām”).

2017.g. dramaturģijas konsultante izrādei Krievu teātrī – Bertolta Brehta “Krietnais cilvēks no Sečuānas”.

2017.g. uz Daugavpils teātra skatuves var  noskatīties režisores Paulas Pļavnieces izrādi „Svinības”, kuras dramaturģisko materiālu veidojusi J.Kļava.

Intervijas ar J.Kļavu vietnēs kroders.lv, nta.lv, radio NABA raidījumā “Remarka”, intervija Latvijas radio 1, par viņu – “Talantu galerijā“.

*Šis raksts sastāv no tīmeklī pieejamās informācijas un nav visaptverošs pētījums par dramaturģi. Būs ari par citiem.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Par dramaturģi Justīni Kļavu

  1. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

  2. Atpakaļ ziņojums: Luga “Dāmas” | Lugas/scenāriji

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s