Luga “Brēmenes muzikanti”

Luga, kurā diezgan precīzi tiek sekots brāļu Grimmu pasakas sižeta līnijām. Mēģināts ielikt dziesmu tekstus. Mazliet plašāk kā Grimmiem izvērsti laupītāju tēli, kuri rādīti maksimāli smieklīgi. Sižetiski luga piesaistīta pie Jāņa baznīcas (Rīgā) esošajai Brēmenes muzikantu skulptūrai.

Autors: Neretietis

Apjoms: 14 lpp ( A4 lpp 4519 vārdi, Times New Roman 12 fontā,), cēlienu skaits-2(daļas). Izrādes ilgums apmēram viena stunda un piecpadsmit minūtēs bez starpbrīža.

Žanrs: Pasaku luga

Auditorija: Bērni, skolēni, jaunieši.

Lomu skaits: kopējais lugas personāžu skaits-9 , no tiem zvērus var spēlēt gan sievietes, gan vīrieši, arī laupītājiem –tā pat. Vienīgi saimnieks un stāstnieks- vīrieši noteikti. Zvēri un Stāstnieks darbojas visu lugu. Laupītāji darbojas tikai pašās pirmās daļas beigās un otrajā daļā. Saimnieku un kādu no laupītājiem varētu spēlēt viens aktieris. Tad kopējais tēlotāju skaits -8 aktieri.

Sižets: Sižets sirsnīgāks, jaukāks kā Grimmiem. Ēzelis – visiem vadonis. Kaķis ir vecs, bet arī slinks. To pamana pārējie, jo resns. Suns vecs un centīgs. Gailis spiests mukt no mājām, jo saimnieks jaunu gaili nopircis, un vecais vairs nepatīk. To varētu apēst. Sākumā – muzikantu pajūgs, kurā sēž četri spēlmaņi. Tās varētu būt arī virtuāls vai citādi ne ļoti reāls pajūgs. Luga veidota tā, lai leļļu variantā iztiktu ar maksimums 6 (sešiem) aktieriem. Visi zvēri un visi laupītāji nedarbojas vienlaicīgi!

Norises vieta(s): Lauku ciemata pagalms, mežs, laupītāju māja.

Norises laiks:, Senatne, 18.-19.gs

Luga uzrakstīta: 2012.gadā.

Kā iegūt lugas tekstu: Autora e: pasts: info@neretietis.lv ; telefoni 65176572, 22085048 . Svarīgi! Nav zināms, vai šī kontaiktinformācija šobrīd darbojas, jo autors vairs nav starp mums kopš 13.02.2015. – info http://www.kroders.lv/highlight/806

Luga apskatāma šeit.

Cita informācija: Luga rakstīta leļļu teātrim, bet ar domu, lai var spēlēt arī cilvēki. Režisori izdomās, kā apspēlēt dzīvnieku parādīšanos un aiziešanu. Arī pajūga parādīšanos un nozušanu.

Šis ieraksts tika publicēts 2-7, 2011-2017.g. Pašas jaunākās!, 5-10 lomas, 8-11, Dažādas, Latviešu lugas, Leļļu/objektu teātrim, Libreti un lugas muzikālai izrādei, Morāles problēmas, Pasaku lugas, Viencēlieni, Viencēlieni_ ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Luga “Brēmenes muzikanti”

  1. neretietis_drama saka:

    Paldies!

    Šis konkurss tāds dīvains beigās izvērtās, tāpēc izdomāju šo lugu pilnībā publiskot. Paldies! Pēc mēneša, diviem būs nākošais tekstiņš. Tāds dumjš laikam no malas savā neprātā izskatos, bet, ja tas palīdz dienas ar kaut ko sakarīgu aizpildīt, tad lai būtu.

    Ainārs(Neretietis)

  2. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s