Lugas “Uzticības tests (Vai jūsu vīrs ir viegli pavedināms?)” apraksts

Autors: Egils Šņore

Žanrs: Raksturu un situāciju komēdija.

Apjoms: 13 ainās ar vienu starpbrīdi, 45 lpp (inscenētājam iespējams saīsināt).

Auditorija: pieaugušie

Lomu skaits: 23: 13 sieviešu un 10 vīriešu lomas. Vairākas raksturlomas var spēlēt arī vieni un tie paši aktieri. Minimālais aktieru skaits 5 (3 sievietes un 2 vīrieši).

Norises vietas: birojs, kafejnīca, dzīvoklis, biljarda klubs, motelis, krodziņš

Sižets: Elke – trīsdesmitgadīga sieviete – pirmā detektīve vīru uzticības jautājumos valstī. Viņa pusmūža sievu uzdevumā dodas uz kafejnīcām restorāniem un citām sabiedriskām vietām, lai izaicinātu pārbaudāmos vīrus un pārliecinātos – izteiks vai neizteiks viņi tai intīmus priekšlikumus. Komēdija nebūtu komēdija, ja ierastajā pārbaužu rutīnā nesāktos visādi pārpratumi un piedzīvojumi.

Lugas sākumā viņa jūtas skaista, pašapzinīga un pārliecināta par sevi, kaut gan… Un pie viņas sāk nākt savādas klientes. Lai saglabātu anonimitāti viņa tās atzīmē ar dažādām burtu un ciparu kombinācijām. XL kundze – kurai jau detektīves kabinetā, iztēlojoties Elki kopā ar savu vīru, uznāk histērija. X1 kundze – kuras vīru Elke jau pārbaudīja un kurš izrādijās viegli pavedams, grib lai Elke viņas vīru pārbauda vēlreiz un šoreiz līdz galam…  Situēta kundze, kura savus apzīmējuma burtus ņem no savas automašīnas – Jaguāra un viņas vēl ietekmīgākais vīrs, kurš nevēlas Elki pavest, bet izanalizēt, jo no augstākās sabiedrības gaitām brīvajā laikā iedomājies sevi par freidisku rakstnieku. Kundze kas “atradinājusi” savu vīru no domām par citām sievietēm ar metodēm kas līdzīgas tām ar kurām Pavlovs eksperimentēja ar suņiem. Vīrs gan izrādās nav atradinājies un atmasko Elkes provokāciju.

Vīrs – autofans, kurš nokaitina Elki ar savām runām un izraisa viņā savādu, gandrīz mazohisku reakciju. Šo jautri mokošo piedzīvojumu rezultātā, brīdī, kad Elke atkal sastop viegli pat pārāk viegli pavedināmu pārbaudāmo vīrieti, krīt histērijā viņa pati. Uzmācīgā vīra sieva netic patiesībai par savu vīru un agresīvi metas Elkei virsū.

Elke vēl nonāk kontaktā ar dažādiem cilvēkiem. Aiz vientulības un apjukuma sarunājas ar jauno feministiski noskaņoto sava biroja apkopēju. Relaksācijas un apjukuma brīžos viņa ierunā diktofonā savas nākamās grāmatas tekstu – tajā mēs iepazīstam Elkes trauslo un mazliet juceklīgo iekšējo pasauli.

Vai parastu, ikdienišķu pārbaužu lugas gaitā vispār nav? Ir. Viena. Bet arī tās galarezultāts satricina Elkes pārliecību par savu taisnību.

Pēdējā pārbaude, kurā viņai jādodas lugas gaitā ir – pārbaudīt līgavaini (iecerēto), tātad neprecētu. Šī pārbaude Elkei beidzas laimīgi.

Luga uzrakstīta: 1996.g.

Apbalvojumi: luga ir viena no godalgotajām lugām 2002.g. latviešu mūsdienu pilna apjoma lugu konkursā.

Luga iestudēta:  Vecpiebalgas amatierteātrī 2001.g., Mālpils amatierteātrī 2012.g.

Kā lugu izlasīt: kontaktējoties ar autoru – egilssnore@inbox.lv vai lugu izlasē “Latviešu ballīte” (2001), vai “Teātra vēstnesī” (1998).

Piezīmes: Luga tulkota krievu, angļu un vācu valodās.

Šis ieraksts tika publicēts 20.gs.90.gadi, 21 un vairāk, Godalgotās lugas, Komēdijas (pilna apjoma), Latviešu lugas, No 5-10, Pilna apjoma lugas ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Lugas “Uzticības tests (Vai jūsu vīrs ir viegli pavedināms?)” apraksts

  1. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s