Lugas “Pārguli ar manu senci” apraksts

Dažādas izdarības un piedzīvojumi, lugas varoņu izpildījumā. Jautrāki un nopietnāki, ticamāki un ne tik ticami. Tomēr neviens nevar teikt, ka tā nevarēja notikt.

Autors: Andris Niedzviedzis

Lomu skaits: 8 : 3 vīrieši, 5 sievietes

 Auditorija: pieaugušie

Aptuvenais spēlēšanas ilgums: 3 stundas.

Apjoms: 57 lpp.

Žanrs: komēdija

Darbība risinās:  kādā lauku pagastā, gadsimta sākumā. Darbības vietas- divas. „Pamaļu” mājas pagalms un laukums pagasta centrā.

Sižets: galvenais varonis, Normunds, no jautra joku plēsēja un citādi laba cilvēka, kļuvis par nīgru un nerunīgu tipu, kam ne visai patīk runāt, sevišķi ar sieviešu kārtas pārstāvēm. Tomēr viņam nākas kontaktēties gan ar pagasta feldšeri, gan kaimiņieni Mildu, kurai, vienmēr, ir savas intereses. Negaidīti ierodas Normunda padēls Seržs ar savu draudzeni Sigitu. Lai arī Normunds no padēla ierašanās neko labu negaida, tomēr viņš piedāvā Seržam savu biznesa plānu kopīgai saimniekošanai. Tomēr Seržam ir savs plāns, kā dabūt no Normunda naudu savām vajadzībām, bet Serža plāns nenostrādā. Tas nozīmē, ka laiks nākamajam plānam, kurā lielu lomu spēlē Sigitas līdzalība. Vai šajā reizē izdosies? Sava loma ir arī pastniecei Agnesei, kurai nepatīk klačoties, tāpat Aldim, Normunda kaimiņam, kurš vēlas nomāt laukus. Visbeidzot, no ārzemēm, pārrodas Arta, Mildas meita. Labi apmācīta un pārbaudīta.

Lugas teksts: http://www.adzis.lv/parguli-ar-manu-senci/

 

  

 

Šis ieraksts tika publicēts 2011-2018.g. Pašas jaunākās!, 21.gs., Attiecības ģimenē, Dažādas, Komēdijas (pilna apjoma), Latviešu lugas, No 5-10, Pilna apjoma lugas, Pārējās, Reālisms ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s