Luga “Lattia”

Nacionāls detektīvs. Viena ziemas diena Malienas krogā, 1834.gads. Latvieši, krievi, vāci, bet ne vēl Latvija. 11 vīriem tiek mācīts vilkt kopīgu meldiņu. Tas ir tikai sākums kādam slepenam plānam, kas ir liels, drosmīgs un viltīgs, kur pat šaušana nebūs tā trakākā lieta.

Autors: Lauris Gundars

Apjoms: 61 lpp.

Auditorija: pieaugušie.

Lomu skaits:  14 (13 vīrieši, 1 sieviete).

Norises vieta:  krogs.

Norises laiks: 1834.g.

Sižets:  “Tolaik Malienā dzīve bija skaidra un saprotama – ziemās sniegs līdz pažobelēm, un katram sava vieta dzīvē: latvietim pie darba, vācietim pie teikšanas, bet krievam pie apziņas, ka tā ir viņa zeme. Tomēr nekas jau nestāv uz vietas – jau pēc pusgadsimta viss būs sajaucies kopā, un tad jau pie apvāršņa uzmirdzēs Latvijas republika. Bet pagaidām vēl ir 1834. gada ziema – kādā Malienas krogā skan trīs valodas, un šeit nākuši kopā ļaudis, kuru gēni jau drīz būs ikviena latviešu nācijas pārstāvja asinīs: vai spēsim šajos senčos atpazīt savas patiesās saknes, savus stiķus un niķus? Šeit kopā nāk bagātais un nabagais, drosmīgais un gļēvais, gudrais un slīpais, racionālais un romantiskais, tā radot īstenu nacionālu detektīvu: kurš spēs pierādīt savu pārliecību par vienīgo patieso?” (No http://www.vdt.lv)

Luga uzrakstīta: 2014.g.

Luga iestudēta: Valmieras drāmas teātrī 2015.g.

Lugas teksts: http://www.laurisgundars.lv/upload/pdf/lv/lattia.pdf

Autora kontaktinformācija: http://www.laurisgundars.lv/lv/

Šis ieraksts tika publicēts 11 - 20, 2011-2018.g. Pašas jaunākās!, 21.gs., dažādi sociālie slāņi, Detektīvi, Latviešu lugas, Pilna apjoma lugas, Pārējās ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s