Luga “Piemiņas diena”

“Lugas “Piemiņas diena” centrā – vidusmēra krievu ģimenes peripetijas politiski jūtīgās 16. marta – leģionāru piemiņas dienas svinību priekšvakarā. Ar šo lugu A. Ščerbaks  ir aizskāris tēmu, kurai neviens no latviešu autoriem vēl nav pieskāries, jo runa ir ne tik daudz par Latvijas vēstures lappusēm un 1944. un 1945. gadu, bet šodienu – konkrētu datumu martā, kad sabiedrība tiek provocēta uz neiecietību un totālu vēsturisko apstākļu neizpratni. Latvieši piemin kritušos, kas cīnījās par Latviju, krievi stāv ielas malā un lamā latviešus par fašistu cūkām, un latvieši ik gadu no jauna sajūt pazemojumu un aizvainojumu pret krieviem, attiecīgi atbildot ar tikpat skarbo okupantu jēdzienu. “ (Citēts no http://www.teatris.lv)

Autors: Aleksejs Ščerbaks

Auditorija: pieaugušie

Apjoms: 46 lpp.

Žanrs: drāma

Lomu skaits: 9 (7 vīrieši, 2 sievietes)

Norises laiks: mūsdienas, no 15. marta vakara līdz 18. marta rītam

Norises vietas: kāpņutelpa, dzīvoklis

Luga uzrakstīta: 2008. – 2009. gadā “International Playwrights Season: A Genesis Foundation Project” ietvaros.

Luga iestudēta: Londonas Karaliskajā galma teātrī 2011.g., Latvijas Nacionālajā teātrī 2013.g.

Lugas godalgas: nav, bet ir nominācija : 2012./2013. gada sezonas  “Spēlmaņu nakts” nominācija – gada latviešu autora darba iestudējums

Lugas teksts: http://www.kroders.lv/uploads/story/pdf_88.pdf

Atsauksmes par lugu:A. Ščerbaka teksti ir organiski, lakoniski, tos viegli izrunāt. Tai pašā laikā dramaturgs biezā slānī sakoncentrējis tipiskās nepolitkorektās klišejas, ar ko ielu vārdu kaujās 16. martā un 9. maijā viena otru apveltī abas puses (..). Kaut kādā mērā A. Ščerbaka luga, protams, ir uzmanīga konstrukcija – viņš tiecies abām pusēm – kā latviešiem, tā krieviem – piešķirt vienādu vainas un atbildības pakāpi savstarpēja naida kurināšanā. Precīzi dramaturgam tas izdevies attiecībā uz jauno paaudzi. ” (S.Radzobe, izrādes recenzijā kroders.lv)

Šis ieraksts tika publicēts 21.gs., Drāmas (mūsdienu, pilna apjoma), Latviešu lugas, No 5-10, Pilna apjoma lugas, Pārējās, Reālisms ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.