Lugas “Robinsons” apraksts

Vai iespējams no narkotiku atkarības glābt cilvēku, kurš pats nevēlas? Vai mīlestība spēj glābt un pārveidot dzīvi? Anna ir romantiski noskaņota mākslas studente. Attiecības ar jauno dzejnieku Robinsonu apvērš viņas pasauli ar kājām gaisā un liek ieraudzīt iztēlotās mīlestības skarbo un neglaimojošo pusi. Skumji smeldzīgs stāsts par jaunu cilvēku maldīšanos sevī un pasaulē.

Autors: Rūta Mežavilka

Apjoms: 33 A4 izmēra lpp., 14 ainas. Iestudējuma ilgums ap pusotru stundu.

Žanrs: drāma

Auditorija: jaunieši, pieaugušie.

Lomu skaits: 8 lomas. 4 – jaunieši, no tām 3 – sieviešu; 4 – pieaugušo lomas. No tām – 2 epizodiskas lomas (pieaugušo). Minimāli nepieciešamais aktieru skaits: 5.

Tēma: Pirmā mīlestība un narkotiku atkarība. Jauniešu pirmie soļi pieaugušo pasaulē. Ilūzijas un realitāte

Sižets: Anna jau vairākus gadus nav spējusi aizmirst savu pirmo vidusskolas laiku mīlestību – neatkarīgu puisi, vārdā Robinsons, kurš aizraujas ar alternatīvo mūziku un dzeju. Viņu attiecības beigušās nelāgi, jo puisis sācis lietot dažādas atkarību izraisošas vielas. Taču nu Robinsons Annas dzīvē uzrodas no jauna un meitene pūlas tikt skaidrībā par savām jūtām. Viņai ir gan bail no šīm attiecībām, gan arī viņu piesaista Robinsona „sliktā zēna šarms” un dzejnieka talants. Savukārt Robinsons Annā meklē iespēju kaut kā sakārtot savu drūpošo dzīvi – lai gan māte viņu aizstāv, patēvs Nikolajs puisi uzskata par parazītu un uzstāda ultimātu – vai nu atstāt vecāku mājas vai arī sākt dzīvot „normāli” – proti, strādāt un pašam atbildēt par savu rīcību. Lai gan māte Zilgma Robinsonu aizstāv, konflikta situāciju novērst viņa nespēj, savukārt Robinsona jaunāko māsu Katrīnu ļoti sāpina ģimenē notiekošais. Anna un Robinsons nolemj atkal satikties. Lai gan pirmajā brīdī šķiet, ka abu jūtas varētu atdzimt, Anna saprot, ka nevēlas būt kopā ar atkarīgu un psihiski nestabilu cilvēku – meitene nejūtas pietiekami stipra, lai uzņemtos šādu nastu. Bet varbūt Annai ir aizdomas, ka Robinsons vienkārši vēlas viņu izmantot kā „rezerves variantu”? Kad Anna pasaka Robinsonam, ka nevēlas vairs šīs attiecības, puisi pārņem izmisums un dusmas, kuras viņš izgāž pār patēvu, nodurot to ar nazi.

Dekorāciju, rekvizītu u.c. sarežģītības pakāpe: vienkāršs (izrādei nepieciešamie rekvizīti, tērpi ir viegli pieejami, piemēram, galdi , krēsli, mūsdienu apģērbs).

Darbības vietas: Annas istaba, kurā viņa glezno, tramvaja pietura, Robinsona istaba, virtuve Robinsona mājās, viesistaba Robinsona mājās, parks. Vide var būt nosacīta.

Norises laiks: mūsdienas.

Stils/virziens: reālisms.

Luga uzrakstīta: pirmā lugas versija uzrakstīta 1993. gadā

Lugas saņemtie apbalvojumi/godalgas: luga Robinsons uzvarējusi Dailes teātra 1999.g. oriģināldramaturģijas konkursā.

Lugas iestudējumi: pirmizrāde 2000. g. 10. X , ar nosaukumu Dzeltenais eņģelis sakļautiem spārniem. Režisors Juris Rijnieks lugas tekstu īsinājis un pievienojis bezvārdu mizanscēnas kā arī dažādu autoru dzejas tekstus.

Kā iegūt lugas tekstu: rakstīt autorei uz ruta.mezavilka@gmail.com

Iestudēšanas nosacījumi: caur AKKA/LAA vai vērsties personīgi pie autores

Šis ieraksts tika publicēts 20.gs.90.gadi, 8-11, Dažādas, Drāmas (mūsdienu, pilna apjoma), Godalgotās lugas, Latviešu lugas, No 5-10, Pilna apjoma, Pilna apjoma lugas, Pārējās, Reālisms ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Lugas “Robinsons” apraksts

  1. Atpakaļ ziņojums: Lugu autori | Lugas/scenāriji

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.