Luga “Eglītes dziesma”

Ļoti bieži, kad aktieri runā par savu pirmo lomu, joka pēc tiek piesaukta koka loma. Ka viņš vienkārši stāvējis uz skatuves un eksistējis. Tieši tādēļ luga, kurā koka loma ir pati galvenā. Lai kāds aktieris varētu teikt, ka viņa pirmā loma bija koks, kurš darīja ko vairāk, kā vienkārši eksistēja.

Autors: Andris Ūdris.

Apjoms: viencēliens, 12 lpp. A4, Times New Roman 12, atstarpe starp rindām – 1,5.

Iespējamais izrādes ilgums: 30+ minūtes

Žanrs: komēdija.

Auditorija: bērni, skolēni, jaunieši, pieaugušie.

Lomu skaits: 4 lomas (it kā 2 sieviešu un 2 vīriešu, bet viss ir ļoti interpretējams).

Tēma: draudzība, vientulība.

Piemērotība specifiskam pasākumam: Ziemassvētkiem (pieaugušajiem, ģimenēm, pirmsskolas vecuma bērniem, skolēniem, jauniešiem).

Sižets: eglītes dzīve klajumā ir vientuļa, tāpēc viņa visu laiku atkārto dziesmiņu, kuru dziedāja garāmejoši bērni. Sadzirdējis eglītes dziesmu, klajumā ielēkšo zaķis, lai viņu apklusinātu. Jo tā taču var pievērst vilku uzmanību. Bet, kad ierodas vilks, tad tik sākas īstais jampadracis un pārpratumi, kurus atrisināt pa spēkam ir tikai pūcei.

Dekorāciju, rekvizītu u.c. sarežģītības pakāpe: var iztikt bez dekorācijām.

Darbības vietas: klajums.

Norises laiks: nenoteikts.

Stils/virziens: postmodernisms.

Lugas piemērotība specifiskiem spēlēšanas apstākļiem: piemērota spēlēšanai jebkādos apstākļos, arī uz ielas un mazās telpās.

Luga uzrakstīta: 2015. gadā.

Kā iegūt lugas tekstu: aktuālais teksts lasīšanai pieejams https://docs.google.com/document/d/139y4IM_iknFfoifob82DLShdwkc5uN0Npc9Qyw5aQuE/edit?usp=sharing

Luga tulkota: angļu valodā; teksts šeit.

Iestudēšanas nosacījumi: ja uz izrādi netiek tirgotas biļetes, tekstu drīkst izmantot bez atlīdzības, rakstiski informējot autoru. Autora kontaktinformācija lugas teksta failā.

Šis ieraksts tika publicēts 1-4 lomas, 2011-2018.g. Pašas jaunākās!, 21.gs., Draudzība, Latviešu lugas, pieaugušajiem, ģimenēm, pirmsskolas vecuma bērniem, Postmodernisms, Pārējās, skolēniem, jauniešiem, Viencēlieni_, Vientulība ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to Luga “Eglītes dziesma”

  1. aija saka:

    labdien.atvainojos par traucejumu.esu no rujienas.mes veletos jusu ludzinu eglites dziesma izradit saviem 4 klases skolniekiemka davanu uz ziemassvetkiem.vai ir tada iespeja printet tekstu.ta bus ka davana berniem no vinu vecakiem.biletes netiks tirgotas.vienkarsi velamies iepriecinat savus milulus.vini vienmer veido koncertus mums tagad gribam mes parsteigt vinus.paldies jums par skaisto ludzinu.cerams bus iespeja izmantot jusu darbu.gaidisu atbildi.

  2. Anonīms saka:

    Labdien! Velejos Jusu ludzinu iestudet Ziemassvetku pasakumam darba. Tikai kolegi un 4 aktivakie,kas attelos. Vai ir iespejams sanemt lugu uz manu meili

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s