Idejas lugām

Pie drēbēm var tikt dažādi. Pirkt veikalā vai arī pasūtīt pie  kāda skrodera, piemēram, Dūdara. Savukārt lugas satura noteikšana parasti ir tās “skrodera” jeb dramaturga privilēģija. Ja ne viņa, tad režisora, teātra direktora u.tml. Un skatītājs iet un skatās, ko viņam piedāvā. Vai neskatās, jo neinteresē, un tas neliekas aktuāli.

Nesen, šī gada vasarā, Dirty Deal teatro aicināja meklēt iemeslu teātrim. Idejas izrādēm varēja iesūtīt iekviens skatītājs. Tika atlasītas trīs, lai teātra profesionāļi no tām izveidotu izrādes skici.

Angļu teātra grupa Angle piedāvā ziedotājiem dažādas pateicības. Piemēram, par 500 mārciņām autors sarkastīs lugu par šo atbalstītāju vai arī par viņa izvēlētu tēmu. (avots –  http://culturelablv.wordpress.com/2011/04/11/jaunas-strategijas-finansejuma-piesaistei/ )

Arī ārpus šī pasākuma sociālajos tīklos ik pa laikam var manīt izteikumus, ko kāds vēlas redzēt teātrī. Piemēram, šeit. 

Var jebko vai tomēr ir aizliegti vai nevēlami temati? Pievēršanās skaļāko plašsaziņas līdzekļu virsakstu tēmām, savā ziņā sasaucas ar publikas vēlmi izdzirdēt atkal un atkal kaut ko jaunu par šo aktualitāti: Dānijā lugas iestudējums par norvēģu teroristu Breivīku, Berlīnē – par Pussy riot. Kāda luga sarakstīta arī par mūsu pašu sociālo aktulaitāti – vanšu tilta kāpēju.  Kā arī kukuļošanu – “Ieeja uz izrādi tikai pret kukuli“. Viss jau labi, ja vien tas viss nebeidzas kā 3 ruksītēm…  Cenzūra pieder pagātnei? Kā nu kurā vastī. Krievijā teātri satīrisku lugu par Putinu nobijās iestudēt. Bet lai nu paliek. Ko nu mēs par politiku vien.

Īsāk sakot – atstājiet komentāru sadaļā, PAR KO vēlaties, lai raksta un iestudē lugas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.