Pandemiāļi un teātris

Pandemiāļi nav noteiktos gados dzimusi paaudze- ja iedomājamaies, piemēram par milleniāļiem. Pandemiāļi ir visi, kuri pandēmijas – jeb vīrusa COVID-19 uzliesmojuam un noteikto ierobežojumu –  laikā izdarījuši loģiskus secinājumus.

  1. Pandemiāļi neceļo, lai pie kāda interesanta objekta nofotografētos un ieliktu to sociālajos tīklos. Tādi attēli mūsdienās nav nekas īpašs, tādus var viltot… Viņi neredz jēgu tērēt laiku un naudu ceļojumam tikai, lai kaut ko redzētu, jo tik daudz ko var izstaigāt internetā (3D). Pandemiāļi ceļo tikai tad, lai satiktu sev nozīmīgus un pazīstamus cilvēkus, vai arī darba darīšanās. Ja viņi liek kaut ko Instagram, tad tas ir attēls ar paša izaudzetu dārzeni.
  2. Pandemiāļi izvēlas fiziski satikt sev nozīmīgus un pazīstamus cilvēkus. Ar pārējiem visu var izrunāt videokonferencēs, epastā un telefoniski. Viņi neredz jēgu uzturēt biroju, ja tas jāizmanto tikai sanāksmēm. Pandemiāļi strādā no mājām, kad vien darba pienākumi to atļauj.
  3. Pandemiāļi lielākoties pasūta preces ar piegādi uz mājām. Tikai patiešām nepieciešamās preces. Viņi atbalsta minimālismu un negrib tērēties, labi apzinoties, ka ienākumu līmenis var mainīties.
  4. Pandemiāļi neapmeklē kursus un pulciņus, bet maksimāli izmanto interneta plašās iespējas un grāmatas, lai iemācītos tieši sev nepieciešamo.
  5. Pandemiāļi neiet uz koncertiem, jo savu mīļāko mūziku noklausās mājās sev vēlamajā secībā. Arī dažus citus mākslas veidus viņi bauda ar tehnoloģiju starpniecību.
  6. Pandemiāļi neuzskata par traģēdiju nenosvinēt kādus svētkus. Viņi apzinās, ka rīkot mājas ballīti vai apmeklēt masu pasākumus nav obligāti.  Tas nav jādara, jo tā visi dara. Dažs labs pandemiālis lietainā Jāņu vakarā mierīgi mājās lasīs grāmatu un aizies pl.22.00 gulēt.
  7. Pandemiāļi var nezināt, kas ir brančs un mītiņš, bet viņi zina, kas ir zoom, webex. Viņi nezina, kas ir team building pasākums, bet zina, kā izmantot Micrsoft teams.
  8. Pandemiālis ne reizi vien apsvēris pārvākties dzīvot uz laukiem, bet, iespējams, jau to ir izdarījis un kaut ko zemē iestādījis.  Pandemiālis dod prekšroku naudas ieguldīšanai lauku īpašuma sakopšanā, nevis tās iztērēšanai izklaidēs.
  9. Pandemiāļi neapskaujas un nebučojas ar kolēģiem un draugiem. Paši nezina, kāpēc tā. Tā iegājies. Neskatoties uz to, ģimene viņiem ir vērtība nr.1.

Jautāsiet, kur tad viņi vispār iet? Pandemiāļi iet uz teātri! Kāpēc, ja tik daudz izrādes redzamas internetā? Tieši dēļ tā paša iemesla, kādēļ cilvēki, pārkāpjot valstī noteiktos ierobežojumus, gāja uz dievakalpojumiem… Rituāls nevar norisināties tiešsaistē. Teātris tiešsaistē ir tāpat kā ēst ēdienu ar visu tā plastmasas iepakojumu.

Pārpublicējot un citējot šo eseju atsauce uz blogu Tekstiteatrim obligāta!

Šis ieraksts tika publicēts Nekategorizēts ar birkām , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.